חייגכתובתינו

חריטה בקריסטל


קריסטל הפך עם השנים לשם נרדף לזכוכית, אך אע"פ שהקריסטל הוא סוג של זכוכית
לא כל הזכוכיות הן קריסטל.
הקריסטל הוא מוצק הנוצר על ידי דפוס חוזר של מולקולות המתחברות יחדיו. בזכות הרכב כימי ייחודי זה,
כמו גם העובדה שהקריסטל מבריק ונוצץ פי 5 מזכוכית רגילה, ניתן לומר שהקריסטל הוא היהלום של עולם הזכוכיות.

השימושים השונים בקריסטל משמשים בעיקר לנוי וקישוט – כלי אוכל והגשה מהודרים, חלונות במבנים יוקרתיים במיוחד, תכשיטים יקרים ופסלים שונים.
היות ואיכויותיו של הקריסטל כל כך גבוהות וניתן ליצור ממנו מוצרים מרשימים, אחד השימושים הנוספים שנעשים בו הוא מתנות אישיות לאירועים שונים:

פסלונים מקריסטל הפכו להיות מתנה נפוצה מאוד בשנים האחרונות. ניתן למצוא אותם כמעט בכל חנות מתנות וכמעט על כל שולחן של מנהל או מפקד אהוב. אך לא די ברכישת מתנה מיוחדת מקריסטל על מנת שהיא
תהפוך לייחודית- על מנת להפוך את הפסלון שתבחרו למתנה בלתי נשכחת תוכלו כעת גם לחרוט על הקריסטל כיתוב ייחודי ואפילו לשלב על הפסלון תמונה.

כיצד אפשר לחרוט על קריסטל?

אם קיימים בעולם אמני גילוף בזכוכית הרי שהם נדירים ביותר, משום שהזכוכית הינה חומר שביר שדורש התייחסות מאוד מדויקת ועדינה מצד אחד, ומצד שני ניתן לעצב אותה בדרגות חום גבוהות בטכניקות מיוחדות המאפשרות לגביש לשנות את צורתו – כך מעצבים אמני זכוכית תכשיטים או ויטראג'ים וכד'.
בנוסף, הזכוכית מופיעה בדרך כלל בצבע השקוף, ובאמצעות חיתוכים שונים ניתן ליצור לזכוכית נקודות מפגש עם קרני האור שמשווה לה קרני אור צבעוניות זוהרות. החריטה בקריסטל אם כן, אינה פעולה פשוטה כלל וכלל והיא מצריכה רמות דיוק ומיומנות, וכמובן שגם טכנולוגיה ברמה גבוהה ביותר. אחת הדרכים האיכותיים ביותר ליצור חריטה על קריסטל היא באמצעות טכניקה של צריבה.
באופן הזה ניתן לשלב על כל גוף זכוכית טקסט ואפילו תמונה.

את פעולת הצריבה יכולה לבצע מכונה באמצעות לייזר שמסוגל ליצור העתק של כתב ותמונות ברמה מדויקת ומלאה: ככל שמכונת הלייזר איכותית יותר, כך עבודת הצריבה תהיה מדויקת יותר ואיכותית יותר.
החריטה על קריסטל תתאפשר בהתאם לגודל הפסלון ואורך הטקסט הרצוי. לרוב לא כדאי לכתוב "מגילות" על הפסלון אלא לבחור את הטקסט כך שיהיה אישי מספיק, אך גם כזה שניתן יהיה להציג לראווה וגם שיהיה קצר מספיק ולא טרחני:לאשתי האהובה, למפקד הטוב ביותר, לאבא הכי בעולם וכד'.

בנוסף לטקסט, ניתן לשלב תמונה לבחירתכם שתוכל להעביר את אלף המילים שלא תצטרכו לכתוב בטקסט – באופן הזה תוכלו להיות בטוחים שהמתנה שתבחרו תיצור את ההפתעה וההתרגשות בקרב מי שיקבל אותה והיא תזכיר לו את ההתרגשות הזו בכל פעם כשיראה אותה לנגד עיניו.

חריטה בקריסטל מתחילה בתוכן אותו צורבים: אתם בוחרים תמונה המתארת אדם/חוויה/זיכרון מסוים ומחליטים לשמור אותה אתכם לעד. החדות הגבוהה כל כך של תווי פנים ופרטים קטנים אחרים, מאפשרת להחיות את הרגע שוב בכל מבט.


אילו מתנות ניתן לרכוש עם חריטה בקריסטל?

צוות המומחים אצלנו בפריזמי בעל ניסיון רב ושלל רעיונות מקוריים שיוכלו לסייע לכם לבחור את המתנה המתאימה ביותר לכל אירוע ומטרה.
תוכלו למצוא מגוון דוגמאות ורעיונות למתנות מקוריות ומרגשות. החל מתשורה למפקד מוערך, לבן/הבת החייל/ת , סיום לימודי התיכון/ התואר, מתנה לסבתא ליום הולדת 80, מתנה לרגל הפרישה מהעבודה, לידת תינוק/ת חדש/ה, פרסים לתחרות , פסלון עם כיתוב ולוגו של חברת סטארט-אפ, מתנות לעובדים מצטיינים, מתנה לרגל קידום או שותפות בחברה, מתנה לחג ללקוח או ספק חשוב במיוחד ועוד -  כל רגש שתרצו לבטא לכבוד אירוע מיוחד, אדם מיוחד או סתם כך יכול לבוא בחשבון.

לפני שרוכשים מתנה הכוללת חריטת תמונה בקריסטל, חשוב לבחון עבודות קודמות שבוצעו במכונה, וכך למדוד את איכות החריטה.
כאמור, ככל שמכונת החריטה בלייזר איכותית יותר כך גם התוצאה הסופית.

חשוב לבדוק לפני ההזמנה האם מכונת החריטה מאפשרת גם חריטה פנימית איכותית בתוך הקריסטל או שהצריבה היא רק ברמה החיצונית. כמובן שלא מספיק רק לשאול, אלא גם מומלץ מאוד לבדוק במו עיניכם דוגמאות לעבודות שבוצעו על ידי המכונה.

כיצד מזמינים חריטה על קריסטל?

גם אם יש לכם כבר ידיעה ברורה על צורת הפסלון, הכיתוב והתמונה, וגם אם לא, תוכלו להסתייע בשירותנו. ניתן להתרשם בגלריה בדוגמאות שונות ולהתייעץ איתנו בכל שלב. לצורך ההזמנה פשוט שלחו לנו את הרעיונות שלכם ואנחנו נעזור לכם להוציא אותם לפועל.


לא סתם אומרים שחריטת תמונה בקריסטל היא נצירת זיכרון לעד!

 

מתעניינים בחריטה על זכוכית? לחצו כאן

  • חריטה בקריסטל - פריזמי